Úvod / Produkty / Brýlové čočky

Brýlové čočky

Existují efektivní estetická řešení pro vyšší ametropie (silnější brýlové čočky s vyššími dioptriemi). Je možné zvolit ztenčené provedení, což celkový vzhled brýlí vylepší. K dispozici jsou různé stupně ztenčení, z nichž si může vybrat opravdu každý. Pak i brýle s vyššími dioptriemi mohou být zajímavým a oživujícím doplňkem a nikoli pouze nevzhlednou funkční pomůckou.

Plastové čočky

Jedná se o dnes nejrozšířenější materiál brýlových čoček. Je charakterizovaný především nižší hmotností, která je asi o 40% menší než u minerálních skel. Plastové brýlové čočky mají další nespornou výhodou, a to velkou odolnost proti rozbití, protože nejsou tak křehké jako skleněné. Přináší zejména vyšší komfort nošení a nižší náchylnost ke zničení. Tyto vlastnosti jsou v dnešní rychlé době klíčové.

Volí je nejen lidé kteří brýle používají v aktivním denním životě. Samozřejmostí by měly být u dětí, kde by skleněné čočky mohly být nebezpečné (při rozbití hrozí poranění)

Cenou za výše uvedené vlastnosti je vyšší náchylnost k poškrábání, resp. povrchovému opotřebení. Moderní plastové čočky lze však pořídit v tvrzené variantě, která významně zvyšuje jejich odolnost proti poškrábání.

Plastové čočky volí zejména zákazníci, kteří brýle používají v aktivním denním životě. Tito zákazníci upřednostňují zejména komfort nošení a nižší náchylnost ke zničení. Tyto vlastnosti jsou v dnešní rychlé době klíčové.

Polykarbonátové čočky

Polykarbonát je velmi odolný materiál, který se používá v řadě odvětví. Je prakticky nerozbitný, a proto si své místo nachází hlavně ve sportovních brýlích, kde zaručuje výbornou ochranu očí. Jsou velmi odolné proti nárazu a možnému prasknutí. Díky tomu jsou vhodné i pro děti, kde je mimimální riziko rozbití. Co se týká odolnosti proti poškrábání, je srovnatelná s plastem. Zároveň jsou polykarbonátové brýlové čočky tenčí a lehčí oproti běžnému plastu.

Brýlové čočky Trilogy

Materiál Trilogy má vyšší index lomu. Díky tomu jsou tyto brýlové čočky nepatrně tenčí a navíc jsou o 20% lehčí než běžné plastové čočky. Vzhledem k nulovému pnutí materiálu, jsou ideální volbou pro vrtané obruby. Zde je velká odolnost proti prasknutí v místě vrtání.

Minerální = skleněné čočky

Jsou to nejjednodušší a nejklasičtější brýlové čočky. Výhodou klasických skleněných čoček je vyšší odolnost proti poškrábání. Tyto brýlové čočky charakterizuje vyšší hmotnost a náchylnost k rozbití.

Přesto si tyto čočky zřejmě vyberou zákazníci, kteří nechtějí do brýlí příliš investovat (v současnosti se cena plastu a minerálního skla hodně přiblížila) nebo ti, kteří brýle nepotřebují k celodennímu nošení. Tyto brýlové čočky totiž lze doporučit zejména do brýlí pro domácí použití.

OPTIC STUDIO
Riegrovo náměstí 2/11
290 01 Poděbrady
Otevírací doba
Po: Pá: 9:00 - 12:30   13:00 - 17:00
So:        9:00 - 12:00 
Rádi vám při výběru poradíme, jsme tu pro vás. Navštivte nás
Optic Studio by Vlaďka Vlková
Optika Poděbrady zajišťuje kompletní optické služby, jako je měření zraku, aplikace kontaktních čoček či odborné poradenství při výběru brýlí.
Navštivte nás
Bc. Vladimíra Vlková
Riegrovo náměstí 2/11
290 01 Poděbrady
IČO: 74589415
© 2024 Optic studio - Poděbrady. Všechna práva vyhrazena