Úvod / Produkty / Druhy brýlových čoček

Druhy brýlových čoček

Brýlové čočky si můžete vybírat z mnoha různých druhů dle způsobu použití. V naší nabídce tak najdete jednoohniskové, bifokální a multifokální brýlové čočky.

Jednoohniskové brýlové čočky

Jednoohniskové brýlové čočky mají jedinou optickou mohutnost (stejná dioptrie v celé čočce). Tento typ má většina nositelů brýlí přibližně do 40 až 45 let. Jednoohniskové brýlové čočky mohou korigovat všechny oční vady - myopii (krátkozrakost), hypermetropii (dalekozrakost) i astigmatismus (nepravidelné zakřivení přední části oka – rohovky).

Bifokální čočky

Tyto čočky řeší oční vadu zvanou presbyopie, při níž je potřeba jiné síly dioptrie pro korekci vidění na dálku a jiné pro korekci vidění na blízko. Jedná se speciální brýlové čočky, které v jediných brýlích obsahují dvě různé optické mohutnosti a zajišťují ostré vidění na dálku i na blízko. Bifokální čočky tak značnou měrou přispívají k pohodlí užívání, protože jejich nositel nemusí neustále střídat (nosit, měnit, udržovat a hledat) dvoje brýle.

Bifokální čočky jsou základním řešením dvojí dioptrické síly. Jejich hlavní nevýhodou je ostrý přechod mezi jednotlivými čočkami v brýlovém skle a chybění dioptrií na střední vzdálenost.

Multifokální čočky

Multifokální čočky jsou novějším provedením, jak pohodlně zkombinovat rozdílné dioptrie do jedněch brýlí. Na rozdíl od bifokálních čoček se zde mění dioptrie postupně plynule, takže jejich uživatel vidí na všechny vzdálenosti ostře. To znamená, že brýle s multifikálními čočkami zajišťují pohodlné vidění i na střední vzdálenost, např. při používání počítače, komunikaci s druhou osobou, práci u pracovního stolu apod.

OPTIC STUDIO
Riegrovo náměstí 2/11
290 01 Poděbrady
Otevírací doba
Po: Pá: 9:00 - 12:30   13:00 - 17:00
So:        9:00 - 12:00 
Rádi vám při výběru poradíme, jsme tu pro vás. Navštivte nás
Optic Studio by Vlaďka Vlková
Optika Poděbrady zajišťuje kompletní optické služby, jako je měření zraku, aplikace kontaktních čoček či odborné poradenství při výběru brýlí.
Navštivte nás
Bc. Vladimíra Vlková
Riegrovo náměstí 2/11
290 01 Poděbrady
IČO: 74589415
© 2024 Optic studio - Poděbrady. Všechna práva vyhrazena