Úvod / Produkty / Kontaktní čočky

Kontaktní čočky

Je řada příležitostí, kde jsou kontaktní čočky pohodlnější nebo bezpečnější než brýle a to je ideální čas pro jejich využití.

V poslední době zaznamenaly kontaktní čočky řadu změn a inovací. Byl vyvinut nový materiál silikon-hydrogel, který má velice vysokou propustnost kyslíku. To ocení především celodenní nositelé kontaktních čoček, protože se jedná o ZDRAVĚJŠÍ nošení kontaktních čoček. Oči už netrpí nedostatkem kyslíku, na což jsou samozřejmě citlivé jako kterákoliv jiná tkáň v lidském těle.

Dalším vylepšením je přidání "zvlhčující" látky do samotné kontaktní čočky, čímž se zvyšuje a prodlužuje pohodlí při nošení kontaktních čoček.

Provedení kontaktních čoček

Kontaktní čočky dnes může vyzkoušet téměř každý. Kontaktní čočky mohou korigovat nejen krátkozrakost a dalekozrakost, ale už i astigmaismus (torické čočky), což dříve u kontaktních čoček nebylo možné.

Dalším typem kontaktních čoček jsou bifokální nebo multifokální kontaktní čočky, které obsahují dioptrie na dálku i na blízko.

Jednodenní kontaktní čočky

Jedná se o čočky, které ráno nasadíte a večer vyhodíte. Nepotřebujete tak žádné roztoky na čištění a údržbu. Jsou tak ideální variantou pro každého, kdo se nechce o kontaktní čočky starat nebo pro příležitostné nositele. Zároveň je ocení alergici.

Čtrnáctidenní čočky

Tyto kontaktní čočky můžete nosit po dobu 14 dnů od otevření. Každý večer je z očí vyndáváte a dáváte do pouzdra s roztokem vyčistit. Po 14 dnech daný pár vyhodíte a můžete si vzít nový.

Měsíční kontaktní čočky

Tento typ kontaktních čoček používáte po dobu jednoho měsíce. Je zde varianta, kdy kontaktní čočky každý den z oka vyndáváte.Existují ale i speciální kontaktní čočky, které můžete mít v oku až po dobu jednoho měsíce. Zde je ovšem nutná individuální konzultace a častější kontrola očním specialistou!

Kontaktní čočky jako estetický doplněk

Kontaktní čočky už neslouží jen ke korekci očních vad, ale mohou sloužit i jako estetický doplněk. V nabídce jsou barevné čočky, které jsou dostupné jak v provedení plano (bez dioptrií) nebo s dioptriemi. U nás si můžete vybranou barvu vyzkoušet přímo na oko a případně následně objednat. Možností barevného provedení je celá řada pro různé barvy očí. V nabídce nechybí ani Crazy kontaktní čočky, které je možné využít na různé příležitosti.

Údržba kontaktních čoček

Perfektní hygiena je samozřejmostí u všech typů kontaktních čoček!!!

Pro čištění kontaktních čoček jsou k dispozici speciální roztoky, které zajistí dezinfekci i následné uchování čoček do dalšího použití. Vhodný roztok pro kontaktní čočky vám doporučí oční specialista. Taktéž podrobnosti týkající se samotného čištění

Využití kontaktních čoček při výběru brýlí

Pokud čočky zatím nenosíte, můžeme vám při výběru brýlí nasadit kontaktní čočky s vašimi dioptriemi. Lépe na sebe uvidíte a budete vědět, že jste si brýlové obruby vybrali opravdu dobře a takové, které vám sluší. Než odejdete domů, čočky vám opět z oka vyndáme.

Takto máte ulehčený výběr nových brýlí a zároveň možnost jednoduše vyzkoušet kontaktní čočky alespoň na chvilku. Možná zjistíte, že vám jsou pohodlné, že o nich téměř nevíte a začnete je nosit.

Samozabarvovací brýlové čočky Transitions

Jedná se o fototropní (samozabarvovací) plastové čočky dnes už sedmé generace. Tyto brýlové čočky jsou v místnosti téměř čiré s minimálním zbytkovým zabarvením. Na slunci ztmavnou podle intenzity UV záření až na 80%. Proměnlivost absorbce je už velmi rychlá. 70% zabarvení je dosaženo během 30 – 60 sekund. Díky povrchové fototropiii je zabarvení čočky nezávislé na počtu dioptrií (tloušťce) a je rovnoměrné po celé ploše. Samozabarvovací brýlové čočky Transitions mají 100% UV filtr.

Čočky si můžete vybírat ve třech barevných provedeních – hnědé, šedé a zelené. V provedení transitions je možné vyrobit téměř všechny varianty brýlových čoček - jednoohniskové, bifokální i multifokální. Technologii lze aplikovat i na ztenčené plasty.

Dnešní technologie dovoluje řešit v oblasti optické korekce vidění opravdu téměř vše. Důležitá je tedy konzultace. V naší optice Vám nabízíme INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP a PROFESIONÁLNÍ PORADENSTVÍ.

OPTIC STUDIO
Riegrovo náměstí 2/11
290 01 Poděbrady
Otevírací doba
Po: Pá: 9:00 - 12:30   13:00 - 17:00
So:        9:00 - 12:00 
Rádi vám při výběru poradíme, jsme tu pro vás. Navštivte nás
Optic Studio by Vlaďka Vlková
Optika Poděbrady zajišťuje kompletní optické služby, jako je měření zraku, aplikace kontaktních čoček či odborné poradenství při výběru brýlí.
Navštivte nás
Bc. Vladimíra Vlková
Riegrovo náměstí 2/11
290 01 Poděbrady
IČO: 74589415
© 2024 Optic studio - Poděbrady. Všechna práva vyhrazena