Úvod / Produkty / Povrchové úpravy brýlových čoček

Povrchové úpravy brýlových čoček

Brýlové čočky mohou být doplňovány povrchovými úpravami. Jejich cílem je:

  • prodloužení životnosti čoček a brýlí
  • zvýšení komfortu používání brýlí
  • zlepšení vlastností brýlové čočky

Tvrzení brýlových čoček

U plastových čoček je dnes tvrzení už téměř samozřejmostí. Tvrzení brýlových čoček zvyšuje odolnost proti poškrábání a tím i životnost čoček. To vede k větší spokojenosti uživatelů brýlí a prodloužení životnosti čoček i brýlí jako celku.

Antireflexní vrstva

Antireflexní vrstva snižuje odrazivost od brýlových čoček a tím propouští více světla k očím. Díky tomu přináší větší pohodlí a menší námahu očí. Antireflexní vrstva je přínosem během mnoha situací – při umělém osvětlení, u televize, v kině, v divadle, zkrátka všude tam, kde vládnou zhoršené světelné podmínky. Antireflexní vrstva zvyšuje ostrost a kvalitu vidění.

Pozitivní efekt přináší rovněž při řízení, neboť s antireflexní vrstvou jsou světla protijedoucích aut lépe ohraničená a neoslňují tolik jako bez použití této úpravy.

V neposlední řadě pomáhá antireflexní vrstva zvýšit estetický dojem brýlí. "Skla" se tolik nelesknou, oči jsou lépe vidět a působí výraznější.

Antistatická úprava

Antistatická úprava čoček snižuje ulpívání prachu a nečistot na brýlových čočkách, které se zároveň snadněji čistí. Díky tomu zvyšuje antistatická úprava i jejich životnost bez povrchového poškození.

Hydrofobní úprava

Hydrofobní úprava zvyšuje odolnost povrchu brýlových čoček proti mastnotám a jiným nečistotám, čočky se méně špiní a lépe čistí. Svými hydrofobními účinky snižuje tato úprava riziko poškrábání při vlastním čištění.

Crizal

Povrchová úprava Crizal je nejdokonalejší úpravou pro plastové brýlové čočky na trhu. Vybírat si můžete ze tří kategorií povrchových úprav Crizal: Crizal easy, Crizal Alizé+ a Crizal Forte.

Crizal easy

Crizal easy je novou povrchovou úpravou, která poskytuje výbornou odolnost proti poškrábání, dobrou odolnost proti ušpinění a disponuje výbornou účinností AR vrstvy. Crizal easy je povrchovou úpravou, která již v základu přináší kvalitní ochranu před nepříznivými vlivy a přispívá tak k většímu komfortu během nošení brýlí.

Crizal Alizé+

Vylepšená technologie Crizal Alizé+ nabízí kromě vodoodpudivosti řadu dalších skvělých parametrů, mezi něž patří výborná odolnost proti prachu, poškrábání i ušpinění. Antireflexní vrstva u této povrchové úpravy má výbornou účinnost.

Crizal Forte

Tato povrchová úprava je nejdokonalejší úpravou pro brýlové čočky na trhu. Díky použité technologii SR Booster zajišťuje tato povrchová úprava stejnou odolnost proti poškrábání jako u minerálních brýlových čoček s AR úpravou a je dvakrát odolnější proti poškrábání oproti brýlovým čočkám s běžnou povrchovou úpravou.

Technologie HSD Process zajišťuje mnohem vyšší odolnost proti nečistotám oproti běžné povrchové úpravě. Další použitá technologie i-technology odpuzuje prachové částice a vodu mnohem více než je tomu u brýlových čoček s běžnou povrchovou úpravou. Díky vícevrstvému optimalizačnímu procesu má AR úprava o 30% sníženou odrazivost a mnohem vyšší účinnost.

Povrchová úprava Crizal Forte tak díky použitým technologiím poskytuje nejčistší a nejjasnější vidění, nejsnadnější čištění a téměř absolutní vodoodpudivost.

OPTIC STUDIO
Riegrovo náměstí 2/11
290 01 Poděbrady
Otevírací doba
Po: Pá: 9:00 - 12:30   13:00 - 17:00
So:        9:00 - 12:00 
Rádi vám při výběru poradíme, jsme tu pro vás. Navštivte nás
Optic Studio by Vlaďka Vlková
Optika Poděbrady zajišťuje kompletní optické služby, jako je měření zraku, aplikace kontaktních čoček či odborné poradenství při výběru brýlí.
Navštivte nás
Bc. Vladimíra Vlková
Riegrovo náměstí 2/11
290 01 Poděbrady
IČO: 74589415
© 2024 Optic studio - Poděbrady. Všechna práva vyhrazena